Motivácia a pseudo-učitelia

Autor: Ladislav Galdun | 6.3.2015 o 10:38 | Karma článku: 5,19 | Prečítané:  1541x

       Pamätáte sa na poslednú chvíľu, keď ste sa cítili byť motivovaní ? Videli ste vypracovaného chlapa, či sexy ženskú s chudučkým telom, oblým zadkom a nadrozmernými prsiami ? Následne ste vbehli do posilňovne, kúpili si permanentku, gainer, proťák a stali sa odborníkmi na výživu ? Že vám to vydržalo až tri dni ?

Motivácia

             Ak ste klikli na tento text pod zámienkou, že nadobudnete skvelú motiváciu pre úspešný život, následne budete bohatí a slávni, urobili ste zle...

             Radšej to ani nečítajte a ostaňte naďalej vo svojej motivačnej ilúzií, ktorá kŕmi akurát tak vaše večne lačné ego.

Byť motivovaný.

            Pamätáte sa na poslednú chvíľu, keď ste sa cítili byť motivovaní ? Videli ste vypracovaného chlapa, či sexy ženskú s chudučkým telom, oblým zadkom a nadrozmernými prsiami ? Následne ste vbehli do posilky, kúpili si permanentku, gainer, proťák a stali sa odborníkmi na výživu ? Že vám to vydržalo až tri dni ? Pondelok, streda a nedeľa. Stavím sa s vami o držkovú, že v ten moment, keď ste boli iluminovaní tým prekrásnym telom vám prešlo hlavou: „Och, chcem byť ako on, chcem sa všetkým páčiť a byť šťastný.“ Všetci chcú byť ako niekto. Bohatý a slávny ako Bengoro, osvietený ako Miško Dušička, svätý ako Ježíš a večne živý ako Lenin. Pravdu povediac, neviem si predstaviť dvoch Ježišov na tejto planéte, práve jeden nám stačí. Navyše by vás každý vnímal ako „padělek“, predovšetkým VY. Neskryjete sa pred sebou, viete obalamutiť vašu myseľ, ale niečo vo vašom vnútri na vás bude kričať, aby ste s tým prestali. Nedá vám to spať a nakoniec z toho fyzicky ochoriete. Vaše vnútro sa postaví proti vám, vzbúri sa a prinúti telo aby slablo, ľahlo do postele a spalo, lebo aspoň vtedy nebude počúvať vaše bludné ego túžiace po uznaní.

            Napriek tomu sa čudujete, ako je možne, že niekto dokáže ostať bodybuilderom, skvelým podnikateľom či učiteľom ? Sklamem vás, títo ľudia nepotrebujú motiváciu... (Ak ste si práve predstavili trénera kričiaceho na bodybuildera „POĎ!, POĎ!“, alebo študenta, ktorý robí štátnice a pred ťahaním otázok si hovorí, „Fúúú Ty to dáš“, je to obyčajné krátkodobé postrčenie pre zmobilizovanie síl a vedomia.) NEPOTREBUJÚ MOTIVÁCIE, LEBO ICH TO BAVÍ A NAPĹŇA. Je to ich život a prvá vec, na ktorú myslia, keď ráno vstanú a posledná keď zaspávajú. V živote by som ako podnikateľ nezamestnal ľudí, ktorých treba MOTIVOVAŤ. Bandu lenivú, čo nevie, čo chce od života. Namiesto piatich po motivácii lačných, by som radšej zamestnal dvoch, ktorých táto práca napĺňa.

            Áno, to je ten dôvod, prečo ste sa vzdali vysokej školy, prečo ste už nevedeli nájsť permanentku do posilňovne, pretože ste šli proti svojej prirodzenosti. Baví vás úplne niečo iné, ale maľovanie, čítanie kníh, prechádzky s priateľom, by vaši povrchní kamaráti a známi neocenili. Preto sme sa rozhodli nosiť masky, preto nás už nič nedokáže šokovať (Všimli ste si ?). Na druhej strane, ak ste sa danej ťarchy, ktorá vás absolútne nenapĺňala zbavili (škola, zamestnanie, vzťah), napriek tomu ste pociťovali bolesť, samotu a beznádej. Uvedomte si prosím, že je to len stav mysle. Ak budete mať na zreteli, že máte na výber, či chcete pociťovať šťastie, alebo nešťastie a depresiu, dôjde u vás k zmene. Že to tak nefunguje ? V najbližších dňoch pri seba menšom zármutku, ba hneve, si dobre uvedomte daný moment, nad čím rozmýšľate, akú máte chôdzu, atď. Následne si začnite všímať okolie a ľudí. Ak si uvedomíte, že váš smútok, ktorý už hodiny nie je aktuálny nepochádza od vonkajšieho sveta, ale od vás, ste na dobrej ceste pochopiť moju myšlienku. (Pre hlbšie pochopenie to rozoberieme v ďalšom článku).

            Človek, ktorý má radosť zo svojej činnosti nepotrebuje motiváciu. Jediné čo potrebuje navyše je relax a nečinnosť. Je kreatívny, nepotrebuje počuť rady, pretože mu utečie tá zábava a cesta, ktorá je dôležitejšia ako výsledok. Tvorivá osoba nemôže ísť po vyšľapanej ceste, musí vypadnúť z davu a nelipnúť na tom, či sa ľuďom páči, alebo nie. Však oveľa jednoduchšie ako naslúchať svojmu vnútru je pretvárať sa na obraz niekoho iného.

Motivátori.

            Vyzerajú úspešne sú vždy dobre upravení a s dobre nacvičeným úsmevom vás veľmi ľahko presvedčia o tom, že vám v živote niečo chýba. Chcú vám pomôcť napriek tomu, že ste ich o pomoc nežiadali. Ich najobľúbenejšou činnosťou je vytváranie motivačných obrázkov s motivačným textom, ktorý vo vás zaručene rozpáli túžbu po úspechu, bohatstve a sláve. Vždy vám dávajú len úlomok vedomostí ako máte „isť za svojim snom“, ktorý vám, či chcete, alebo nie, väčšinou podstrčili oni sami. Robia to veľmi prefíkane, pretože vás kŕmia po kúskoch, aby z toho mali dobrý biznis. Dokážu hypnotizovať národy a v momente ako jedinec predstúpi pred životné rozhodnutie, ako prvé im napadne práve ich motivátor. Neviete ako sa máte rozhodnúť, lebo vo svojej podstate po tom ani netúžite. Spraví z vás slabochov, akúsi amorfnú osobnosť bez výrazných črtou. Začnú vás pretvárať na svoju podobu a vy ste postupom času stále zmätenejší ako predtým. Viete, že ak vás niekto chce meniť, tak sa mu nepáčite naozaj taký aký ste ? Poznáte takých ľudí a otravujú vás, chcú vás pretvárať ? Pošlite ich do čerta aj s ich báchorkami, ktorým ani sami neveria. Naozaj veríte ľuďom, ktorí vám vravia ČO vás urobí naozaj šťastnými ? Skvelá postava, tučná peňaženka, nablýskané auto a prekrásna milenka ? Jediný, kto vás spraví šťastnými ste jedine VY. Ako náhle hľadáte šťastie vo vonkajšom prostredí a nie vo vás, pocítite pôžitok trvajúci maximálne tri dni, nie však skutočnú radosť. Preto sa vykašlite na tých pseudo-učiteľov života a začnite sa spoznávať.

            Sledujte sa na čo v priebehu dňa myslíte, pri ktorej činnosti pociťujete skutočnú radosť, kedy zažívate ten moment keď nemyslíte absolútne na nič a vychutnávate si vlastné bytie. Radi tancujete ? Tancujte. Radi píšete ? Píšte. Radi počítate peniaze ? Počítajte. Robte to čo naozaj chcete. Nie to čo od vás očakávajú priatelia, rodičia, učitelia či kňazi. Ak vás začnú meniť, odkážte im, že nechcete byť taký ako oni. Ak v sebe objavíte skutočnú vášeň, nepotrebujete už žiadnu motiváciu. Nepotrebujete žiadnych šaškov, ktorí vám budú vravieť ako sa potrebujete dostať k vytúženému cieľu. Lebo vaším cieľom sa stane radosť z vášho života, bytia, práce, hobby... Nové vedomie vám prinesie kreativitu, flexibilitu, nápady pre využitie svojho potenciálu či pre podnikanie a v konečnom dôsledku aj peniaze, ale tie už nebudú vaším cieľom a snom, ale príjemným vedľajším produktom.

            To isté platí aj pre všetko ostatné čo sa vám nepáči a je proti srsti, jednoducho to nerobte a ignorujte prípadné výčitky svedomia. V skutočnosti sa ozýva vaša myseľ, ktorá potrebuje neustále niečo riešiť.

            Prosím berte na vedomie, že som zodpovedný za to, čo som napísal, nie za to, ako ste to pochopili. Ak by vás náhodou napadlo, že vás chcem meniť aj ja, prečítajte si to ešte raz. Pre netrpezlivých: sledujte sa, nechajte tomu čas a ak chcete, zmeníte sa sami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?